Egzotik göşterişi ile çevresine hayat katar.

Washingtonia Robusta

Beldenizin, tesisinizin değerine değer katmak, kaybolmakta olan temiz hava ve yeşili geri kazanmak için artık yıllarca beklemenize gerek yok.

 

Egzotik görünümü ve gösterişli, parlak koyu yeşil yapraklarıyla bilinen, çapı 60-100 cm., boyu da 30-35 m.’ ye kadar çıkabilen, Washingtonia Robusta cinsi, bakımlı, zarif palmiyelerimizin teslimatları devam
etmektedir.

3 m. – 5.5 m. gövde boylu, büyük köklü ve geniş gövdeli, sağlıklı palmiyelerimizi şu an İzmir ve Bodrum’da uygulamalı olarak görebilir ve taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Anavatanı; Güneybatı Amerika ve Kuzey Meksika'dır. Çok gösterişli parlak koyu yeşil yapraklara sahiptir. Çok hızlı büyüme kaydettiğinden Güney Amerika ve Avustralya'da en çok kullanılan palmiyedir. Egzotik görünümü ve gösterişli yapısı ile ülkemizde Akdeniz, Ege ve Marmara'da (Silivri'ye kadar) kullanımı hızla yaygınlaşmıştır. Gövde çapının 60- 100 cm, boyunun 30 – 35 metreye kadar ulaştığı tespit edilmiştir.

Peyzaj çalışmalarında soliter veya grup kullanımlarıyla park, bahçe ve yol ağaç andırmalarında kullanılır ve kullanıldığı mekanlara ince - uzun yapısı ile boyut kazandırır.

 

 
 
Adres : Mustafa Kemal Sahil Bulvarı No:2 Narlıdere İZMİR
Telefon :  0232 238 7878 Pbx - Faks : 0232 238 7510
E-mail : info@bestpalm.net Web: www.bestpalm.net